Máte záujem o novú počítačovú sieť ?
Môžete nás kontaktovať cez kontaktný formulár alebo mailom:
office@kanet.sk
Networking - Počítačové siete LAN, WAN, MAN
Počítačová sieť je základom každej sieťovej infraštruktúry. Aj ten najlepšie pripravený návrh na prepojenie Vašich pobočiek, ktoré sú od seba vzdialené niekoľko kilometrov môže zlyhať na jednom zle prevedenom konektore či zásuvke.
A preto je u nás kvalita prevedenia na prvom mieste. Ponuka našich služieb v oblasti sieti LAN či WAN by sa dala stručne zhrnúť nasledovne
Zhrnutie
- Konzultácie – získanie detailných informácií o požiadavkách zákazníka na systém z hľadiska výkonosti a flexibility, objemu spracovávaných dát, typu aplikácií, požiadaviek na spoľahlivosť, bezpečnosť dát atď.
- Dodávka a inštalácia systému – dodávka kompletného softwarového a harwardového vybavenia počítačovej siete podľa špecifikácie uvedené v projekte, resp. podľa zákazníkom vybraného variantu, inštalácia, oživenie a otestovanie celého systému, zaškolenie správcu siete, pomoc pri zavedení potenciálnych užívateľov do systému, pripojenie všetkých budúcich sieťových periférií – tlačiarní, plotrov, príp. inątalácia sieťových aplikácií zákazníka, odovzdanie zápisu o konfigurácií a stave celej počítačovej siete zákazníkovi.
Naša firemná stratégia nespočíva v dodávke a inštalácií najlacnejších technológií, ale v dodávke spoľahlivých a komplexných riešení s ďalšími službami pre zákazníka. Zabezpečíme pružný a kvalitný záručný a pozáručný servis., monitorovanie LAN a ladenie jej výkonnosti, hot – line ( okamžité konzultácie, príp. zásah našich špecialistov )
LAN, skratka pre lokálnu sieť, je obmedzená sieť, ktorá prepája počítačové systémy a ich pridružené zariadenia v odlišnej geografickej oblasti, ako je napríklad budova, kancelária, univerzitný kampus alebo obchodná organizácia. Môže byť káblové alebo bezdrôtové alebo kombinácia oboch a zariadenia v sieti sú pripojené prostredníctvom ethernetových káblov. Je to najbežnejší typ dátovej siete zloženej z vzájomne prepojených počítačov a pracovných staníc a periférnych zariadení, ako je tlačiareň.
WAN, skratka pre rozsiahlu sieť je rozsiahla sieť vzájomne prepojených zariadení, ktoré sa neobmedzujú iba na miestnosť, budovu alebo kampus; v skutočnosti sa rozširuje do veľkej zemepisnej oblasti, napr. naprieč mestami, krajinami alebo kontinentmi. Siete sa vytvárajú pomocou prenajatých telekomunikačných obvodov a smerovač sa zvyčajne používa na pripojenie siete LAN k sieti WAN. Najlepším príkladom siete WAN je internet, ktorý spája mnoho menších sietí LAN a MAN prostredníctvom poskytovateľov internetových služieb.
MAN, skratka pre metropolitné siete, je dátová sieť navrhnutá tak, aby kombinovala lokálne siete zvyčajne obmedzené v rámci mestských limitov. Pokiaľ ide o pokrytie údajov, pokrýva väčšiu geografickú oblasť ako siete LAN, ale menšiu ako siete WAN. Sú to vysokorýchlostné pripojovacie siete, ktoré prepájajú niekoľko lokálnych sietí do jednej veľkej siete so spoločným mostom nazývaným chrbticové linky. Priemer takejto siete môže dosiahnuť až 100 kilometrov a nepatrí do žiadnej konkrétnej organizácie.
Definícia sietí LAN, WAN a MAN
Miestna sieť alebo sieť LAN je sieť počítačov a sieťových zariadení prepojených navzájom, zvyčajne obmedzená na jednu izbu, budovu, rezidenciu, kancelársku budovu alebo univerzitný kampus. LAN je spojenie, ktoré spája sieť počítačov a môže byť káblové alebo bezdrôtové alebo kombináciou oboch. Rozsiahla sieť alebo WAN je telekomunikačná sieť alebo počítačová sieť, ktoré prepájajú viaceré siete LAN a pokrývajú širokú geografickú oblasť. Sieť metropolitných oblastí alebo MAN je oveľa väčšia sieť, ktorá spája sieť počítačov pokrývajúcich geografickú oblasť väčšiu ako LAN, ale menšiu ako oblasť pokrytá sieťou WAN..
LAN funguje ako samostatná sieť, ktorá spája počítače a pracovné stanice pomocou štandardných káblov Ethernet. Niektoré bezdrôtové siete sa často vytvárajú pomocou siete Wi-Fi. Zatiaľ čo Ethernet je najbežnejšie používanou sieťou LAN, ktorá riadi spôsob prenosu údajov cez sieť LAN, sieť Wi-Fi využíva rádiové vlny na pripojenie počítačov k sieti. WAN spája niekoľko sietí LAN a vytvára sieť, ktorá umožňuje používateľom na jednom mieste komunikovať s používateľmi na inom mieste. Je obmedzená na podnik alebo organizáciu. MAN prepája niekoľko LAN do jednej veľkej siete ich premostením chrbticovými linkami.
LAN je vysokorýchlostná pripojovacia sieť s vyššími rýchlosťami prenosu dát. Väčšina pripojení je Ethernet s rýchlosťou až 10 Mbps alebo rýchly Ethernet s rýchlosťou až 100 Mbps. Na dosiahnutie ešte vyšších prenosových rýchlostí sa používa gigabitový Ethernet, ktorý môže dosiahnuť až 1 000 Mb / s. WAN sú väčšinou telefónne systémy, ktoré kvôli preťaženiu siete trpia nízkou prenosovou rýchlosťou a môžu byť niekde medzi 10 až 20 Mbps. Zahŕňa relatívne väčšiu geografickú oblasť, ktorá predstavuje mierny prenos údajov, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až 100 Mb / s.